HUDBA

FEEL A CURSE

(2013 - doteraz)

FEEL A CURSE vznikli na začiatku roku 2013 v zostave Milan Jozefek - gitara, spev, Palo Maro - basa, Andrej Šimon - bicie. Všetci mali dlhoročné skúsenosti s pôsobenia v rôznych kapelách (Desecrated Dreams, Quarreling Men, The New Black Widow, Embalmed, Dementor...). V máji 2013 sa kapela pustila do nahrávania štvorskladbového EP. Nahrávanie prebehlo v RCR štúdiu s Jozefom Matejkom, mix spravil Maťo Barla. O mastering sa postaral famózny Jacob Hansen v Hansen studios. EP je k dispozicii ako CD (s obalom od Heňa Kaczora) a neskôr bol sprístupnený aj na voľný mp3 download. Po dokončení EP sa kapela začala venovať príprave koncertného programu a neskôr aj koncertovaniu. V priebehu roku 2014 naše rady doplnil gitarista Matej Slovák (ex-Suburban Terrorrist), s ktorým sme odohrali väčšinu vystúpení v druhej polovici 2014. Ku koncu roku 2014 dokončujeme materiál na debutový album, ktorý nahrávame, mixujeme a mastrujeme v období máj-december 2015 s Martinom Barlom, ktorý album aj zmixoval. O mastering sa postaral opäť Jacob Hansen. Album Shadows in Mind vychádza na začiatku roku 2016 pod našou značkou CPKK.

SUBURBAN TERRORIST 

(2006 - 2013) 

Kapela Suburban Terrorist vznikla v máji 2001. Pochádza z Beluše (BelUSA - 30 Km od Trenčína smerom na sever). Začiatok tvorby sa niesol v štýle hardcore. Na jar 2002 kapela nahrala prvé demo na vlastné náklady, ktoré bolo rozoslané medzi ľudí. Po jednom roku sa opäť vrátili do štúdia, kde sa nahralo druhé promo, ktoré obsahovalo len dve skladby, ktoré boli tvrdšie a na väčšej technickej úrovni.

ST zanecháva HC štýl a približuje sa k death metalu. Po roku si kapela dáva rok a pol pauzu spôsobenú odchodom väčšiny členov do zahraničia. Na konci roku 2004 začína znovu v zmenenej zostave. Štoty (gitara), založil vlastnú kapelu a Bongo (bass) zostáva naďalej mimo rodnej hrudy . Bubeník (Ľuboš) a druhý gitarista(To2my) udržali kapelu nažive a okamžite oslovili Rada, gitaristu z kapely Affront a začali hrať tvrdšie rýchlejšie v snahe dosiahnuť úroveň death metalu. Za pár mesiacov ich opustil aj Rado z osobných dôvodov. V zapätí oslovili Mateja, druhého gitaristu z kapely Affront, ktorý hrá z kapelou až doteraz a začal aj spievať, čo prišlo veľmi vhod a nová sila čistého agresívneho death metalu začala.

2007 - tretie promo nazvané RESPECT IGNORANCE PROVOCATION, ktoré vyšlo ako split CD s českou bruskou SEPSIS pod krídlami Grodhains production.

2010 - 2011 - nahrávanie nového albumu CUT-THROAT FROM THE WORLD OF OBSESSION v moravskom štúdiu SHAARK. Konečný mix & mastering sme zverili odborníkom z poľského štúdia Hertz.

FROM THE SKY

(2008 - doteraz)

Kapela FROM THE SKY vznikla z dvojčlenného projektu ERADICATE. Telesnú formu kapela získava na prelome rokov 2008 a 2009 kedy gitarista Matej postupne oslovil Miša na post bass gitary, Tomáša, ktorý si sadol za bicie a Patrika, ktorý sa ujal druhej gitary. Mikrofónu sa chytil Martin (Porfyria) a svojim hlasom našu tvorbu oživil. Kapela From The Sky tak dozrela do kompletnej zostavy.

Momentálne má kapela už len dvoch členov (Tomáš Holanec - bicie, Matej Slovák - Gitara) a od Mája 2016 sa pracuje na štúdiovom albume.

AFFRONT

(2003 - 2006)

Začiatky affrontu siahaju do roku 1997 kedy sa stretlo par nadčencou tvrdej muziky a to:  

bicie : Rasťo Janík, gitara: Martin"siťo"Svitáč, basa : Peter"flipper"Ondruš, gitara: Rado Kyselica

Po niakej dobe sa k nam pridal Jaro Kyselica a obsadil post speváka...za svoje obdobie pôsobenia na ug scéne prešiel affront aj personálnymi zmenami kde sa vystriedali Miro Kucej gitara,Rado Drábik basa...tato zostava nemala niake dlhé trvanie a po určitej pauze pribudli ďalši ludia na rôzne posty v kapele...

bicie : Tomáš Anderlík, gitara: Matej Slovák, spev : Jaro Kyselica, gitara: Rado Kyselica

V tejto zostave sa nam podarilo po niakych štyroch skúškach nahrať dve skladby ktoré vyšli na kopilačke UNDERGROUND unity za čo velky dik tvorcom .... za svoju existenciu affront odohral koncerty s kapelami ako napr.: Hate/Pl/,Dementor,Face of Agony,Lykantrop,Ground Zero,Embolism,St.Black ,Ador Dorath,Picaso Blot,Načo Názov,Porfyria,Moonfog....a vela ďalšimi super bandami.

dňom 13.9.2008 kapela uplne zanika

ALLEGRA

(2003)

Speed-metalová kapela ALLEGRA z Púchova vznikla niekedy v pribehu roka 2002. Založili ju bubeník Laco Križan, gitarista Ivan Hrnčík (Hrniec) a basgitarista Marcel Križan (Tono).

Ako každá kapela, aj Allegra mala neustále problémy s ľuďmi, neustále príchody a odchody členov komplikovali napredovanie formácie. Prvý hudobný počin sa datuje do roku 2003, kedy sme našli speváčku Danielu Jurisovú a druhého gitaristu Maťa Slováka a nahrá v štúdiu prvý promo disk VICTORY.

Po nahratí singla a pár koncertoch odchádza nádejná speváčka Danka, čo bol pre rozbehnutú kapelu dosť veľký šok. Nakoniec sme sa dohodli, že mužský spev by mohol byť predsa len lepší ako ženský a našli sme speváka z Moravy Romana Galka, ktorý v kapele spieva dodnes.

Ďalšia zmena nastala keď odišiel druhý gitarista Maťo do kapely Afront a neskôr do Suburban Terrorist, nahradil ho Slavo Krejčíř (Pedro), ktorý s nami taktiež hrá až dodnes.

ERADICATE

(2002)

ERADICATE bol môj jednočlenný metalový projekt, v ktorom vznikali prvé nápady a skladby, ktoré neskôr prešli do kapely From The Sky.